SUFITY PODWIESZANE AŻUROWE- 
											PODSUFITKI DEKORACYJNE - AŻUROWE ŚCIANKI LUB
						PRZEGRODY - KRATOWNICE MASKUJĄCE - KRATKI WENTYLACYJNE
banner banner banner banner banner
pasek
SPOSÓB MONTAŻU


Sposób montażu polega na zamocowaniu wkrętów oczkowych w modułach, do których mocowane są wieszaki np. z drutu ocynkowanego lub nierdzewnego grubości 1-2mm, za pośrednictwem których elementy mocowane są do sufitu lub konstrukcji stropu. Dla uzyskania płaszczyzny poziomej sufitu zaleca się mocowanie modułów w rozstawie od 40cm do 100cm w zależności od rodzaju montowanego sufitu.


1. Do ścian bocznych na żądanej wysokości należy zamocować w poziomie listwę montażowo-wykończeniową (np. kątownik aluminiowy).
2. Do konstrukcji stropu należy zamocować wieszaki (np. z drutu ocynkowanego lub nierdzewnego grubości 1-2mm) w rozstawie od 40cm do 100cm w zależności od rodzaju montowanego sufitu.
3. Następnie łączymy ze sobą 3-4 moduły. Przy łączeniu modułów powinniśmy usłyszeć charakterystyczny 'klik' zatrzasków. (Każdy moduł można ponownie zdemontować, należy jednak pamiętać, o podważeniu owych zatrzasków, aby moduły łatwiej się rozłączyły).
4. Montaż (podwieszenie) rozpoczyna się od narożnika pomieszczenia przez połączenie wieszaka z wkrętem oczkowym zamocowanym w otworach modułu. Jeśli okaże się konieczne docięcie elementu sufitu na wymiar, wystarczy przeciąć mocnymi nożycami, wyrzynarką bądź piłką ręczną ścianki modułu w żądanej linii.
5. Szybka rewizja sufitowa. W miejscach wymagajšcych częstego i szybkiego dostępu do urzšdzeń znajdujšcych się nad sufitem zalecamy zastosowanie szybkiej rewizji . Można jš wykonać w następujšcy sposób : - wypišć jeden lub dwa moduły kratownicy sufitowej - do krawędzi powstałego otworu przymocować profil kštownika lub teownika na którym opierać się będzie wypięty moduł.


Pobierz plik z instrukcją montażu